Roaming a połączenia międzynarodowe
W dobie nieustającego procesu globalizacji połączenia międzynarodowe są wykonywane przez coraz więcej osób. Pomimo tego jest to termin mylony z podobną usługą w postaci roamingu. Są to dwie odrębne opcje wiążące się z zupełnie różnymi kosztami. Wyjaśniamy, czym się różni roaming od połączeń międzynarodowych.

Co to są połączenia międzynarodowe?

Najprościej rzecz ujmując połączenie międzynarodowe to usługa pozwalająca na dzwonienie z Polski na numery nieposiadające polskiego prefiksu. Mogą to być telefony stacjonarne lub komórkowe. Tego typu rozmowy są wykonywane w celu porozumienia się z krewnymi lub znajomymi mieszkającymi za granicą lub w celach biznesowych. Omawiany rodzaj połączeń jest rozliczany przy pomocy stawek ustalonych przez operatora telekomunikacyjnego. W większości przypadków dotyczą one każdej minuty wykonywanej rozmowy. Ich wysokość jest zależna od strefy, w której znajduje się kraj, do którego wykonujemy połączenie. Przykładowo, dzwoniąc do przyjaciela mieszkającego w Londynie, który korzysta z angielskiego numeru, trzeba się liczyć z wysoką stawką za połączenie. W sytuacjach, w których osoba ta wyjechała na urlop i korzysta z polskiego numeru, takie połączenie będzie kosztowało znacznie mniej.

Czym jest roaming międzynarodowy?

Roaming to usługa pozwalająca na wykonywanie większej liczby czynności niż samo dzwonienie. Taka opcja daje możliwość wysyłania SMS-ów, MMS-ów oraz korzystania z Internetu podczas pobytu za granicą. Mogą to być połączenia wykonywane na polskie numery, jak również te pochodzące z innych krajów. Należy zaznaczyć, że w takich przypadkach korzystamy z sieci operatora zagranicznego. Przykładowo, rozmowy roamingowe umożliwiają dzwonienie do rodziny z Polski podczas pobytu na wakacjach we Francji.

Zdarzają się sytuacje, w których będąc blisko granicy z innym krajem, telefon zaczyna korzystać z nadajników operatorów zagranicznych. Dzieje się tak dlatego, że telefony nie widzą owych granic i automatycznie łączą się z najbliższym nadajnikiem GSM. Dlatego przebywając w takich regionach, na przykład podczas urlopu w górach warto wyłączyć usługę roamingu. Dzięki temu można uniknąć ewentualnych zbędnych, nadprogramowych kosztów. Warto pamiętać, że połączenia roamingowe są rozliczane zgodnie z cennikiem danego operatora oraz stref roamingu międzynarodowego.

Telefonia komórkowa INEA - wygoda i oszczędność

Osoby poszukujące sprawdzonego operatora sieci komórkowej powinny zwrócić uwagę na ofertę INEA. Telefonia komórkowa od tego dostawcy daje możliwość korzystania z rozbudowanej infrastruktury Play oraz z zasięgu innych sieci. INEA zapewnia nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich polskich numerów, nawet podczas pobytu za granicą. Roaming zagraniczny sprawia, że dzwonienie do bliskich lub korzystanie z Internetu podczas urlopu spędzanego poza Polską nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Warto zaznaczyć, że INEA zapewnia dostęp do technologii 5G będącej najlepszą opcją dla osób, które chcą korzystać z Internetu mobilnego.

Należy pamiętać, że połączenia międzynarodowe a połączenia w roamingu to dwie odrębne usługi. Znajomość różnic pomiędzy nimi pozwala uniknąć niechcianych, dodatkowych kosztów. Korzystając z roamingu, będąc klientem sprawdzonego operatora, można liczyć na bezpłatne połączenia z bliskimi w czasie pobytu za granicą. Ponadto, taka opcja daje możliwość darmowego wysyłania wiadomości tekstowych i szybkiego przeglądania Internetu bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.